INFEKCJE INTYMNE – ZAPOBIEGANIE I LECZENIE

Naturalna równowaga

Błona śluzowa pochwy i sromu jest niezwykle wrażliwą tkanką. Niewystarczająca lub zbyt intensywna higiena intymna oraz stosowanie nieodpowiednich produktów może prowadzić do zaburzenia równowagi ochronnej flory okolic intymnych i prowadzić do podrażnień lub infekcji.

W pochwie zazwyczaj występuje wiele różnych typów bakterii – niektóre spośród tych bakterii uważane są za „dobre” lub „przyjazne”, ponieważ pomagają utrzymać pochwę w zdrowiu, a inne za „złe”, ponieważ są potencjalnie szkodliwe. W przypadku prawidłowej flory pochwy jest zachowana równowaga pomiędzy tymi dwoma typami.

Niewinne codzienne aktywności (tj. sport, współżycie) mogą wpłynąć na naturalną odporność pochwy. Dlatego pochwa potrzebuje produktów niezawierających mydła, które uwzględniają naturalną ochronę okolic intymnych.

Zrozumienie pH i kwasu mlekowego

Utrzymuj swoje pH w równowadze

Pochwa posiada naturalną warstwę ochronną, która działa jak mechanizm obronny przed patogenami i infekcjami. Ta warstwa ochronna ma odczyn kwaśny, co oznacza, że pH pochwy waha się od 3,8 do 4,5.

Utrzymuj-swoje-pH-w-równowadze

Ten naturalny kwaśny odczyn jest ważny, ponieważ bakterie wywołujące choroby nie rozwijają się i nie mogą łatwo namnażać się w środowisku kwaśnym. Dlatego niskie pH jest kluczowe do stworzenia prawidłowej równowagi pomiędzy dobrymi i złymi bakteriami. Pałeczki kwasu L-mlekowego są jednymi z głównych bakterii odpowiedzialnych za utrzymanie zdrowej flory pochwy. Produkowany przez nie kwas L-mlekowy przyczynia się do kwasowości środowiska pochwy.

Znaczenie kwasu L-mlekowego

Pałeczki kwasu L-mlekowego rozkładają glikogen zawarty w śluzie pochwowym. Następnie produkowany jest kwas L-mlekowy i tworzy się środowisko kwaśne. To środowisko kwaśne wspomaga wzrost większej liczby pałeczek kwasu L-mlekowego, hamując obecność szkodliwych bakterii i zapobiegając infekcjom. Twoja pochwa sama dba o siebie ponieważ jej ściany cały czas produkują wydzieliny, aby zapewnić nawilżenie, samooczyszczenie i utrzymać odpowiednią kwasowość w celu zapobiegania infekcjom.

Kwas L-mlekowy jest podstawą ochrony Twojej okolicy intymnej. Dzięki utrzymywaniu pH w pochwie na niskim poziomie, utrzymuje kwaśną warstwę ochronną pochwy. Dlatego naturalny kwas L-mlekowy i inne naturalne składniki można znaleźć we wszystkich produktach Lactacyd. Warunki w kobiecej pochwie różnią się na różnych etapach życia (cykl menstruacyjny, ciąża, menopauza) i w czasie różnych czynności w ciągu dnia. Ze względu na fakt, że warunki ulegają zmianie naturalna równowaga bakteryjna również ulega zmianie, co prowadzi do dyskomfortu, podrażnienia, a nawet infekcji.

Hormon-żeński