Twoja okolica intymna

Dlaczego mycie wodą nie wystarczy?

Wiele kobiet myje swoją okolicę intymną samą wodą. Woda myje, ale nie chroni naturalnej równowagi okolicy intymnej. Porównaj to do reszty skóry – nie chciałabyś jej myć, odżywiać i chronić tyko za pomocą samej wody, prawda?
Stosując Lactacyd pomagasz chronić równowagę swojej okolicy intymnej, a jednocześnie myjesz ją i odświeżasz.

Co mam robić gdy wystąpi dyskomfort i będzie mi potrzebna dodatkowa pielęgnacja?

Czasami nadchodzi taki okres, kiedy Twoja okolica intymna wymaga trochę więcej pielęgnacji. Może to łączyć się z obniżoną odpornością, podrażnieniem lub wahaniami hormonalnymi (takimi jak w czasie menstruacji, ciąży i menopauzy).
Produkty z linii Lactacyd Pharma są łagodnymi, niezawierającymi mydła płynami do higieny intymnej, które posiadają obniżone pH wynoszące 3,5. Poziom pH w produktach Lactacyd został uzyskany dzięki głównemu składnikowi, jakim jest naturalny kwas L-mlekowy w połączeniu z innymi składnikami. To dość niskie pH pomaga przywrócić naturalną równowagę Twoich okolic intymnych.

Dlaczego powinnam stosować specjalny produkt do okolicy intymnej?

Twoja pochwa sama produkuje kwas L-mlekowy, jako naturalną ochronę. Zmiany hormonalne i „niewinne” czynności, takie jak mycie zwykłym mydłem lub samą wodą, noszenie obcisłej lub syntetycznej bielizny, uprawianie seksu lub nawet stres mogą zaburzyć jej naturalną równowagę. Lactacyd pomaga chronić równowagę Twoich okolic intymnych a jednocześnie myje i odświeża.

Czy zapach z pochwy to norma, a jeżeli nie, jak mam sobie z nim radzić?

Kobiecy zapach jest zupełnie prawidłowy i wiele kobiet go zauważa. Zapach ten może być spowodowany przez pot, bakterie i wahania hormonalne. Codzienne mycie lub mycie pod prysznicem ciepłą wodą (ale niegorącą) i łagodnym, niedrażniącym środkiem myjącym, takim jak Lactacyd, może pomóc zredukować te zapachy.
W przypadku, gdy Twój zapach jest inny niż zazwyczaj (bardzo silny i nieprzyjemny), może to być objaw infekcji pochwy.

Czy obecność wydzieliny z pochwy to norma?

Tak, obecność wydzieliny z pochwy jest prawidłowa. Jest to sposób kobiecego ciała na samooczyszczanie. Wydzielina jest zazwyczaj cięższa i gęstsza w połowie cyklu menstruacyjnego (w okolicy jajeczkowania), a lżejsza i bardziej wodna w innych momentach cyklu.

Co oznacza równowaga pH okolic intymnych?

Zdrowa pochwa zawiera zarówno dobre jak i złe bakterie. W warunkach prawidłowych dobre bakterie dominują i utrzymują pH okolic intymnych na poziomie pomiędzy 3,8 do 4,5 (odczyn lekko kwaśny). Jednak czasami kobiety przechodzą zmiany, które mogą spowodować, że złe bakterie przejmują kontrolę. Gdy taka sytuacja ma miejsce, złe bakterie namnażają się i może wystąpić infekcja. Najczęściej występuje waginoza bakteryjna i zapalenie drożdżakowe (kandydoza). W przebiegu waginozy bakteryjnej wartość pH w pochwie może dojść do 6.0, a w niektórych przypadkach jeszcze wyżej. W przypadku zapalenia drożdżakowego pH nie ulega zmianie.
Produkty Lactacyd zostały stworzone z pH na poziomie 3,5 lub 5,2. Poziom pH w produktach Lactacyd jest utrzymywany dzięki głównemu składnikowi, jakim jest naturalny kwas L-mlekowy, w harmonii z innymi składnikami tego specjalnego preparatu. To względnie niskie pH nie pozwala na wzrost złych bakterii.

Questions-PL