Etapy życia

Menstruacja

Czasami tuż przed miesiączką występuje u mnie swędzenie. Czy to normalne?

Jeżeli jest to chwilowe, to normalne i wynika z wahań hormonalnych. Codzienna pielęgnacja okolic intymnych z zastosowaniem jednego z produktów Lactacyd do higieny intymnej może pomóc wyeliminować Ci ten dyskomfort. Jednak, jeżeli swędzenie będzie się nadal utrzymywać po zakończeniu miesiączki, możesz mieć infekcję, która będzie wymagała wizyty u lekarza lub ginekologa.

Które produkty mogę stosować podczas menstruacji?

Pod wpływem zmian hormonalnych w czasie cyklu menstruacyjnego, naturalna równowaga Twoich okolic intymnych może być przejściowo zaburzona. Jeśli tak się dzieje, płyn ginekologiczny do codziennej higieny intymnej Lactacyd Pharma Ochronny może pomóc przywrócić tę równowagę.

W jaki sposób mogę poczuć się czysto i świeżo w czasie menstruacji?

Kiedy bierzesz prysznic lub kąpiel, do higieny intymnej stosuj emulsję lub żel Lactacyd. Produkty Lactacyd mają odpowiedni odczyn pH, który chroni naturalna równowagę okolic intymnych.
Aby czuć się świeżo również poza domem, w pracy, w podróży, zastosuj chusteczki do higieny intymnej Lactacyd, zawierające naturalny kwas L-mlekowy, który pomaga utrzymać równowagę flory bakteryjnej okolic intymnych oraz alantoinę, znana ze swoich właściwości kojących.
Często zmieniaj podpaski i tampony.

Ciąża

Czy mogę stosować produkty Lactacyd w czasie ciąży?

Produkty Lactacyd są całkowicie bezpieczne w użyciu. Są łagodne, nie zawierają mydła i są dostosowane do Twoich okolic intymnych. W czasie ciąży, Twoje okolice intymne są szczególnie podatne na infekcje. Zastosuj produkt Lactacyd Pharma Ochronny, który pomoże Ci zapobiec w namnażaniu się bakterii i utrzymaniu naturalnej równowagi pH Twoich okolic intymnych.

Czy mogę stosować produkty Lactacyd regularnie, jeżeli chcę zajść w ciążę?

Jak najbardziej. Stosowanie produktów Lactacyd nie wywiera wpływu na Twoją płodność, ani na potencję nasienia.

Co się stanie, jeżeli w czasie ciąży będę mieć infekcję pochwy? Czy w tym czasie bezpieczne jest stosowanie leków doustnych i miejscowych?

Zawsze jest bezpieczniej zasięgnąć porady swojego ginekologa odnośnie stosowanie leków w infekcjach pochwy podczas ciąży. W przypadku, gdy podejrzewasz, że występuje u Ciebie infekcja pochwy w czasie ciąży, niezwłocznie udaj się do lekarza, aby mógł Cię przebadać i poinstruować, które leki zastosować.

Czy jeżeli podczas ciąży będę mieć infekcję pochwy, powinnam obawiać się o swoje dziecko?

Większość infekcji pochwy u kobiet w ciąży nie zaszkodzi dziecku. Zakażenie drożdżakowe w czasie ciąży zazwyczaj nie przemieszcza się w górę do macicy, aby w jakiś sposób zaszkodzić dziecku. Jakiekolwiek obawy dotyczące tych infekcji dotyczą głównie dyskomfortu matki z powodu swędzenia i bolesności.
Ostatnie badania wykazały, że waginoza bakteryjna zwiększa prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu lub poronienia1. W przypadku, gdy podejrzewasz, że występuje u Ciebie infekcja pochwy w czasie ciąży, udaj się do lekarza.
Kobiety w ciąży są dziesięciokrotnie bardziej podatne na infekcje pochwy niż kobiety niebędące w ciąży. W czasie ciąży poziomy hormonów rosną, co zaburza normalne środowisko pochwy, umożliwiając wzrost złych bakterii. Zatem, jeżeli jesteś w ciąży, odwiedzaj regularnie lekarza w celach profilaktycznych lub w celu niezwłocznego podjęcia leczenia jakiejkolwiek infekcji pochwy.
#1http://www.nhs.uk/Conditions/Bacterialvaginosis/Pages/Introduction.aspx

Menopauza

Które produkty mogę stosować w czasie menopauzy?

Gdy Twoje ciało wchodzi w okres menopauzy, produkuje mniej estrogenów. To powoduje, że ściany pochwy stają się cieńsze, a zmniejszenie produkcji substancji nawilżającej przez błony śluzowe prowadzi do suchości pochwy. Ze względu na spadek stężenia estrogenów, poziom pH Twoich okolic intymnych wzrasta. To redukuje naturalną kwasową ochronę pochwy i zwiększa podatność na podrażnienia i swędzenie. Twoja okolica intymna wymaga dodatkowej pielęgnacji.
Płyn ginekologiczny Lactacyd Pharma Nawilżający, posiada dostosowane pH i zawiera składniki nawilżające, które dostarczają dodatkowe nawilżenie okolic intymnych.

Czy u każdej kobiety, która przechodzi menopauzę, występuje suchość pochwy, czy to jest tylko mit?

Suchość pochwy u kobiet w okresie menopauzy nie jest mitem. Kiedy przechodzisz menopauzę, występują zmiany hormonalne, które obejmują spadek stężenia estrogenów.
Spadek stężenia estrogenów sprawia, że ściany pochwy stają się cieńsze i suche. Zmniejszenie produkcji substancji nawilżającej przez błony śluzowe prowadzi do suchości pochwy.
Niektóre kobiety przyjmują suplementację hormonalną w celu przywrócenia równowagi po tych zmianach. Lactacyd Pharma Nawilżający, posiada dostosowane pH i zawiera składniki nawilżające, które dodatkowo nawilżają okolice intymne.

Od momentu wejścia w menopauzę występuje u mnie nadmierna ilość wydzieliny pochwowej. Czy to jest normalne?

Nadmierna ilość wydzieliny pochwowej może być oznaką infekcji pochwowej. Szczególnie często występuje to wśród kobiet w okresie menopauzy ze względu na zachwianie równowagi hormonalnej, które sprawia, że pochwa jest bardziej podatna na infekcje bakteryjne. Zwróć się do lekarza lub ginekologa o poradę odnośnie leków stosowanych w infekcjach pochwy.

Skąd mam wiedzieć, że występuje u mnie suchość pochwy?

Dyskomfort może być odczuwany wewnątrz, na zewnątrz lub w obu miejscach. Wiele kobiet najpierw zauważa suchość pochwy odczuwając dyskomfort podczas stosunku lub gdy przechodzą menopauzę. Środki nawilżające dla kobiet mogą być stosowane, aby złagodzić suchość pochwy i sprawić, że przeżycia intymne będą przyjemniejsze. Płyn ginekologiczny do codziennej higieny intymnej Lactacyd Pharma Nawilżający, posiada dostosowane pH i zawiera składniki nawilżające, które przywracają i wzmacniają naturalną barierę hydrolipidową delikatnych okolic intymnych.

Questions-PL