Na co dzień

Właściwa higiena intymna z zastosowaniem produktów Lactacyd pomoże Ci poczuć się świeżo i pewnie, nawet podczas menstruacji. Menstruacja jest okresem podwyższonego ryzyka infekcji. Jest to spowodowane tym, że śluz, który zazwyczaj blokuje szyjkę macicy odblokowuje wejście do Twojej macicy podczas menstruacji, aby krew mogła się wydostać. Może to umożliwić bakteriom przemieszczenie się w górę do Twojej macicy i do miednicy.

Zmiana odczynu pH w pochwie może również zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji drożdżakowej.

Nauczenie się podstaw stosowania odpowiedniej higieny podczas menstruacji pomaga zachować dobry stan zdrowia Twoich okolic intymnych i uniknąć infekcji w czasie miesiączki.

Wskazówki dotyczące zachowania świeżości i zdrowia podczas menstruacji

Najlepsze praktyki:

  • Regularne mycie: Myj się co najmniej raz dziennie w celu utrzymania czystości okolic intymnych i uniknięcia przykrego zapachu. Zawsze myj ręce przed i po skorzystaniu z toalety lub przed zmianą podpaski lub tamponu. W czasie menstruacji, aby czuć się świeżo, możesz podmywać się częściej lub stosować chusteczki do higieny intymnej z naturalnym kwasem L-mlekowym – np. Lactacyd..
  • Właściwy produkt: Zawsze stosuj produkt, który jest przeznaczony specjalnie do higieny intymnej, ponieważ skóra okolic intymnych jest bardziej wrażliwa niż w innych częściach ciała. Myj tylko zewnętrzną część pochwy i nigdy nie używaj zwykłego mydła, żelu pod prysznic lub szamponu do mycia okolic intymnych, ponieważ może to zakłócać naturalną florę i kwasowość pochwy
  • Naturalne tkaniny: Unikaj obcisłych ubrań lub materiałów syntetycznych, które nie ‚oddychają’. Odzież noszona blisko pochwy może prowadzić do wzrostu wilgotności i temperatury, a także podrażnienia skóry. Należy nosić bawełnianą bieliznę i luźną odzież, która pomaga utrzymywać świeżość i komfort.
  • Częsta wymiana podpasek lub tamponów: Zbyt długie używanie jednej podpaski lub tamponu podnosi ryzyko infekcji. Przedłużona ekspozycja na wilgotną podpaskę może również podrażniać skórę.
  • Stosowanie tamponu o odpowiedniej chłonności: zawsze stosuj tampon o najniższej chłonności, który wystarcza w przypadku stopnia nasilenia Twojej miesiączki i nigdy nie stosuj tamponu jeżeli nie masz miesiączki. Stosowanie ochrony o zbyt dużej dla Ciebie chłonności może spowodować suchość lub podrażnienie.
  • Wycieranie od przodu do tyłu: Myj i osuszaj okolice intymne w jednym kierunku, od przodu do tyłu, aby uniknąć przenoszenia bakterii z rejonu odbytu w okolice pochwy. Pozwoli to zredukować ryzyko wywołania infekcji.
  • Stosowanie prezerwatyw: W czasie menstruacji kobiety spotykają się z dodatkowym ryzykiem przekazania lub otrzymania choroby przenoszonej przez krew, takiej jak HIV i wirusowe zapalenie wątroby typu B w czasie uprawiania seksu bez zabezpieczenia. Ryzyko to wynika z wyższego stężenia wirusów wywołujących HIV i WZW typu B we krwi, w przeciwieństwie do ich porównywalnie niższego stężenia w innych płynach ciała takich jak nasienie i wydzielina z pochwy.